Vážení rodiče,

završením celého skautského roku je vždy letní tábor, kde si děti mohou v praxi vyzkoušet vše, co se přes rok naučily, mohou si po doporučení oddílového vedoucího složit slib a zažít atmosféru skautského tábora v kolektivu svého oddílu. Letos se tábor uskuteční netradičně v osadě Labe v Jindřichově (poblíž Hanušovic) a oproti jiným letům, kdy jsme tábořili společně s ostatními oddíly našeho střediska, pouze samostatně pro náš oddíl vlčat.

Pro kluky je samozřejmě připravována celotáborová hra. Program bude orientován s ohledem na věk i zdatnost každého účastníka pod vedením kvalifikovaných skautských vedoucích. Každý vedoucí oddílu prošel systémem vzdělávání, který je pro skautskou organizaci typický. Jsou to čekatelské zkoušky, zdravotnický kurz a vůdcovské zkoušky či lesní škola, kde jsou znalosti neustále prohlubovány. Po celou dobu tábora bude též přítomen kvalifikovaný zdravotnický dozor a kvalifikovaný kuchař a hospodář. Účastníci budou ubytováni v budově bývalého mlýnu na postelích nebo matracích, každý účastník si přiveze pouze spací pytel. Kromě jiného vybavení, které bude upřesněno v informacích při odevzdání přihlášky, je nutné, aby každý účastník tábora měl v pořádku skautský kroj. V případě nejasností, kde a jaký koupit kroj, se obraťte na vedoucí při schůzkách. Prosíme, abyste dohlédli na vybavení vašich dětí na tábor, můžeme se tím vyhnout sice úsměvným, ale někdy také dost kritickým chvilkám přímo na táboře.

S pozdravem vedení oddílu vlčat!

Dopis_k_taboru_vlcat_2018

Prihlaska_tabor_vlcat_2018