Zimní vycházka

V sobotu 25. ledna jsme se sešli ráno v klubovně – 15 vlčáků + Miki, Vojta a Jenda. Venku byla pořádná zima, ale alespoň nechumelilo, nepršelo a navíc jsme všichni měli na sobě teplé oblečení, a v batohu termosku s teplým čajem.

Během dopoledne jsme putovali lesem k Podrážku, kde se u rybníčka nalézal cíl naší cesty – přístřešek s ohništěm. Rozdělili jsme se na několik pracovních skupin – kráječi, hledači topiva a ohnivci. Ukázali jsme si, že rozdělávání ohně v přírodě v zimě není úplně jednoduché, když je všechno dřevo plné vody a nechce se mu hořet, ale po chvíli se nám rozdělat oheň podařilo. Uvařili jsme si výbornou zeleninovou polévku, byla opravdu vynikající, a k ní si opekli topinky.

Zpáteční cesta byla delší než dopolední cesta. Nohy nás již bolely, byli jsme zmrzlí a unavení. I díky aktivitám, které jsme si po cestě zahráli, nám pochod utíkal rychle a před pátou večerní hodinou jsme byli před klubovnou.

Vycházka se vydařila a už se všichni těšíme na další společnou akci.