Proč dát děti do skautu?

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno – být aktivní a najít vlastní místo ve světě, být v prostředí kamarádů, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností přiměřených věku skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí. Děti se nejen baví, ale zároveň se učí postupně přejímat zodpovědnost, pracovat v týmu, získávají samostatnost a mnoho praktických dovedností, které se jim budou hodit v osobním i profesním životě.

Život podle skautských zákonů není ničím jiným než důrazem na hodnoty, které bychom si často představovali jako základ zdravé a vyspělé společnosti. Vede kluky a holky k tomu, aby byli pravdomluvní, ohleduplní ke svému okolí i přírodě nebo pomáhali ostatním.

Co u nás získají děti?

• Najdou kamarády, z nichž se mohou stát přátelé na celý život.
  • Budou mít dostatek přirozeného pohybu a pobytu v přírodě.
  • Naučí se samostatnosti, ale i práci v týmu, fungování v kolektivu, zodpovědnosti za sebe i druhé.
  • Přijmou za své hodnoty, jako jsou pravdomluvnost, slušnost či respekt k ostatním.
  • Získají praktické dovednosti, které se jim budou v životě hodit – naučí se postarat se o sebe v přírodě, osvojí si základy vaření či bezpečnosti při sportech nebo práci a mnoho dalšího.
  • Zažijí mnohá dobrodružství – mezi dětmi různého věku, které se vzájemně učí a předávají si své znalosti a zkušenosti.
  • Budou mít možnost podívat se do zahraničí a získat zahraniční kamarády na mezinárodních skautských akcích.
  • 5x ročně dostanou skautský časopis odpovídající jeho věkové skupině (Pro vlčata je časopis Světýlko)

A co u nás získají rodiče?

• Najdou pro své dítě bezpečný kolektiv a dobrou partu, která dokáže přijmout dítě s jeho přednostmi i nedostatky.
  • O jejich dítě se postarají vedoucí, kteří jsou náležitě vzděláváni a mají praxi v práci s dětmi.
  • Zajistí dítěti finančně nenáročný tábor – navíc s vedoucími i dětmi, které dlouhodobě zná.

ohen

junak_cesky-skaut